سردفتران اسنادرسمی نسبت به تهیه دفتر مشاغل موضوع ماده 96 قانون مالیات های مستقیم مصوب 1366 اقدام کنند.
 
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، به تمامی همکاران سردفتر اسنادرسمی در سراسر کشور تاکید می شود نسبت به تهیه دفتر مشاغل اقدام نمایند تا مشمول جرایم ناشی از عدم تهیه و تنظیم دفتر مذکور نشوند.
 
بر اساس موضوع بند (ب) ماده 96 قانون مالیات های مستقیم این امر شامل 19 مورد از صاحبان صنایع و امور مختلف است که در بند 15 از صاحبان دفاتر اسناد رسمی به عنوان یکی از مشمولین نام برده شده است.
نوشته شده توسط جامعه سردفتران ودفتریاران ک مانشاه در چهارشنبه ۲۵ اسفند۱۳۸۹ |
سردفتران اسنادرسمی می توانند جهت رویت بخشنامه های ممنوع المعامله و محجورین و رفع آنها به پورتال سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کنند.
 
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران،به دنبال اعلام معاونت امور اسناد سازمان ثبت در خصوص ارسال الکترونیکی بخشنامه های ممنوع المعامله و محجورین و رفع آن ها، سردفتران اسناد رسمی می توانند با مراجعه به پورتال سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به آدرس www.ssaa.ir،  پس از ورود به به پورتال در بخش ورود به سایت با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور و سپس با کلیک بر نام کاربری در قسمت سمت چپ نوار مشکی بالای پورتال به کارتابل اختصاصی مربوطه وارد شده و نسبت به رویت بخشنامه ها اقدام کنند.
 
بر اساس این اعلام و از تاریخ ابلاغ بخشنامه فوق الذکر، رونوشت بخشنامه های ممنوع المعامله و محجورین صرفا بصورت الکترونیکی ارسال خواهد شد.
 
ضمنا همکاران می توانند جهت دریافت نام کاربری و کلمه عبور با شماره 66702268 تماس حاصل نمایند

ادامه مطلب
نوشته شده توسط جامعه سردفتران ودفتریاران ک مانشاه در چهارشنبه ۲۵ اسفند۱۳۸۹ |
شرکت پرداخت الکترونیک سامان برای سران دفاتر اسنادرسمی درخصوص عملکرد دستگاه های کارتخوان نصب شده اطلاعیه صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، شرکت پرداخت الکترونیک سامان مجری پروژه "تجهیز دفاتر اسناد رسمی سراسرکشور به دستگاه کارت خوان " اعلام کرد،باتوجه به اتمام تجهیز و نصب دستگاه کارت خوان در تمامی دفاتر اسنادرسمی سراسرکشور،بررسی هایی نسبت به مشکلات پیش آمده در عملکرد دستگاه های نصب شده انجام داده و خواستار اطلاع رسانی موارد زیر به سرفتران اسناد رسمی شده است:
الف:کلیه تراکنش هایی که توسط هر دستگاه کارت خوان صورت می گیرد، با تنظیماتی که به هنگام نصب در دفترخانه برروی آن انجام شده، فقط  به نام آن دفترخانه در سیستم شناخته می شود و نه بانام سردفتر.
ب:مشاهده شده که درهنگام انتقال سردفتر از دفترخانه ای به دفترخانه دیگر (انتقال ازشهری به شهر دیگر) وبه تبع آن تغییر شماره دفترتحت تصدی، سردفتر محترم، دستگاه کارت خوان دفترخانه قبلی را به محل دفترخانه جدید برده و مورد استفاده قرارداده است که نتیجه آن ثبت  کلیه واریزها در سیستم به نام دفترخانه قبلی بوده است.
بدین وسیله مراتب به کلیه سران دفاتر اسنادرسمی اعلام می شود که منبعد، دستگاه کارت خوان همچون دفاتر جاری و سایر دفاترقانونی، جزء اموال هردفترخانه بوده، درجابجایی ها، نقل و انتقالات، بازنشستگی وفوت و سایر موارد، همان رویه ای نسبت به آن اعمال  خواهد شد که درقوانین و مقررات برای دفاترجاری دفترخانه مورد عمل است، لذا لازم است تا در صورت استعفا، فوت و یا جابجایی سردفتر، دستگاه کارت خوان دفترخانه به نزدیک ترین نمایندگی شرکت پرداخت الکترونیک سامان که ذیلا معرفی می شوند، تحویل گردد.بدیهی است در سایر مواردی که کفالت دفترخانه به سردفتر دیگری واگذار شده و حق ثبت سند برای سردفتر کفیل در دفتر تحت الکفاله امکان پذیرباشد، واریز وجوه بابت تنظیم اسناد در دفتر تحت الکفاله فقط از طریق دستگاه کارت خوان نصب شده در همان دفترانجام خواهد شد.
یادآور می شود که در موارد سه گانه فوق و درخواست صدور مفاصا حساب و گواهی جهت ارایه به سازمان ثبت برای صدور ابلاغ، مستلزم ارایه رسید تحویل دستگاه کارت خوان به شرکت یاد شده  خواهد بود

ادامه مطلب
نوشته شده توسط جامعه سردفتران ودفتریاران ک مانشاه در یکشنبه ۲۲ اسفند۱۳۸۹ |

ادامه مطلب
نوشته شده توسط جامعه سردفتران ودفتریاران ک مانشاه در شنبه ۲۱ اسفند۱۳۸۹ |
طبق اعلام نظر مشورتی کانون سردفتران و دفتریاران، ممنوعیت حق توکیل صرفا ناظر به دارندگان کارت پیله وری است و ارتباطی به سایر وکالت ها ندارد.
 
 

 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط جامعه سردفتران ودفتریاران ک مانشاه در شنبه ۲۱ اسفند۱۳۸۹ |
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، براساس اعلام واحد انفورماتیک کانون،

ادامه مطلب
نوشته شده توسط جامعه سردفتران ودفتریاران ک مانشاه در پنجشنبه ۱۹ اسفند۱۳۸۹ |

ادامه مطلب
نوشته شده توسط جامعه سردفتران ودفتریاران ک مانشاه در سه شنبه ۱۷ اسفند۱۳۸۹ |
با اعلام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سردفتران اسناد رسمی می توانند با رعایت نکاتی ضمن اشتغال در حرفه خود به عضویت اعضای هیات علمی دانشگاه ها درآیند.
 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط جامعه سردفتران ودفتریاران ک مانشاه در دوشنبه ۱۶ اسفند۱۳۸۹ |
 گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، به دنبال اعلام معاونت امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بخشنامه های محجوریت و رفع آن توسط اداره کل امور اسناد و سردفتران از 10/12/89 صرفا به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد و این بخشنامه ها تنها برای سردفترانی که نسبت به ثبت نام در پورتال سازمان ثبت اقدام کرده و ثبت نام آن ها به تایید استان رسیده باشد ارسال خواهد شد
نوشته شده توسط جامعه سردفتران ودفتریاران ک مانشاه در دوشنبه ۱۶ اسفند۱۳۸۹ |

همایش "جایگاه دفاتراسناد رسمی در نظم حقوقی کنونی"، یازدهم و دوازدهم اسفند ماه در بیرجند برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، در این همایش که در خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند برگزار شد، موسی قربانی، نماینده مجلس شورای اسلامی، اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران مرکز، صفری؛ مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان جنوبی،دکتر تقی زاده، رییس دانشگاه پیام نور استان، روسای کانون ها و جوامع سردفتری استان ها و تنی چند از اندیشمندان حقوقی حضور داشتند.
 
حسینی، رییس جامعه سردفتران و دفتریاران خراسان جنوبی ضمن خیرمقدم به حاضرین در خصوص جایگاه دفاتر اسناد رسمی و لزوم رسیدگی و حمایت از این حرفه بعنوان یک نهاد حکومتی سخنانی را ایراد کرد و با بیان ضعفها و کاستیهای موجود، به راه حل برون رفت از معضلات فراروی حرفه سردفتری را در بازنگری، خودسازی و رفع معایب از درون ساختاری و حمایت و شناسایی خدمات ٧٠ ساله این صنف اشاره کرد.
 
در ادامه دشتی اردکانی، رییس کانون سردفتران و دفتریاران مرکز ضمن قدردانی از روسای جوامع و کانون ها و همکاران استان خراسان جنوبی به مسایل جاری حوزه سردفتری اشاره و بر تشکیل دفتر ثبت نام

ادامه مطلب
نوشته شده توسط جامعه سردفتران ودفتریاران ک مانشاه در دوشنبه ۱۶ اسفند۱۳۸۹ |